Červen 2011

Zkoušky na Krčínovy slavnosti

13. června 2011 v 9:07 | Erika |  Nástěnka
Krčína zkoušíme v pondělí 13.6. od 17.30 hod. Ve čtvrtek 23.6. je sraz v 17.30 u květinového ateliéru Augustin na zkoušku kostýmů, potom půjdeme do divadla.

Zhodnocení divadelní sezóny 2010/2011

10. června 2011 v 14:37 | Erika |  Nástěnka
Divadelní spolek Kajetán
Divadelní sezónu 2010/2011 spolek Kajetán začal tradičně derniérami her ze sezóny předchozí. Bylo to klasické dílo Lásky hra osudná z pera bratří Čapků a hra současného autora Pavla Němce Amant. Jako hlavní hru sezóny jsme tentokrát zvolili kus náročný nejen na herecké výkony ale také na výpravu, hru na motivy povídky F.M.Dostojevského v úpravě Jiřího Šimka Jak ulovit knížete. Režie se ujal principál spolku Jaroslav Psík, který zároveň ztvárnil roli roztomile pomateného stařičkého knížete Kostynina. Příprava kostýmů a kulis byla nejnáročnější v historii Divadelního spolku Kajetán. Děkujeme touto cestou našim sponzorům, kterými jsou Město Třeboň, Agrico a Rybářství Třeboň Hld., díky nimž mohla scéna vzniknout. Premiéra proběhla dne 15.dubna před vyprodaným sálem a podle ohlasů diváků se velmi vydařila. Při nacvičování "Knížete" jsme si udělali oddychovou pauzu v listopadu, kdy jsme připravovali Mikulášskou pohádku pro děti Čert a Káča v úpravě Jitky Havránkové. Na Den dětí jsme již tradičně hráli na akci pořádané klubem Mája, tentokrát jsme zvolili veselou pohádku Ostrov budíků. V současné době se připravujeme na letní účinkování na Krčínových a Rybářských slavnostech. Po letošní historické hře se plánujeme v nové sezóně vrátit do současnosti. Děkujeme našim věrným divákům a věříme, že nám zachovají přízeň i nadále. S přáním krásně prožitého léta Erika SuchanováDen dětí

3. června 2011 v 10:53 | Erika |  Nástěnka
3.6. v 17.00 hrajeme krátkou veselou pohádku Ostrov budíků na malém nádvoří zámku u příležitosti oslavy Dne dětí pořádané dámským klubem Mája.

Kajetáni sraz je v 16.00 v divadle.