Slavičí dům

8. února 2014 v 21:02 | Erika |  Nástěnka
Divadelní spolek Kajetán zve na premiérová představení nové hry Slavičí dům v sobotu 22.března a v pondělí 24.března vždy od 19.30 hod. Prosíme diváky, kteří nemají vstupenky rezervovány přímo u členů souboru, aby navštívili pondělní představení, neboť na sobotu je již téměř vyprodáno. Vstupenky budou v prodeji hodinu před představením v divadle, cena je 100 Kč.

Nová hra Eriky Suchanové, napsaná pro Kajetána pod názvem Slavičí dům, není analýzou ornitologického významu, nýbrž laskavým pohledem do úsměvného prostředí exkluzivního sanatoria pro pacienty, resp. klienty, žijící ve vlastním, svérázném světě představ, iluzí a dětinských radostí. Nemohou být vyléčeni, ale mohou prožít příjemný život, vzdálený sice tomu reálnému, o to však čistší a bezelstnější ve své až dojemné přímosti a jednoduchosti. Na kontrastu tohoto zvláštního prostoru a racionální zvědavosti nově příchozí sestry vytvořila autorka pestrou mozaiku drobných epizod s lehce detektivní zápletkou a těžce rozčarovanou pointou.
Věřme proto Lojzíkovi (J.Psík), že je ředitelem sanatoria, Zitě (H.Herrmannová), že je manželkou hlavního lékaře, tajné agentce Janě (J.Kvíderová), že svět je přeplněn špiony a konspirací, neúnavné cvičence Jarušce (J.Havránková) i zamilované básnířce Růžence (L.Kreichová), kosmopolitovi Arnoštovi (M.Ježek), hovořícímu mnoha opravdu cizími jazyky, milovníku zvířat Viktorovi (L.Rajnoch), že jeho plyšový pes je skutečný a přejme Radkovi (P.Kos) jeho nezřízený apetit pro všechno nejedlé.
O tuto rozvernou společnost pečuje seriozní hlavní lékař MUDr Zahajský (P.Horák) spolu se svědomitou hlavní sestrou Alenou (H.Cepáková), dokud nevstoupí do příběhu dvojice sester, Marta (E.Suchanová), hledající v sanatoriu práci a Daniela (P.Žilková), předstírající duševní poruchu. Obě pátrají po dávném tajemství Slavičího domu za přispění lovkyně senzací, ambiciózní žurnalistky Jolany (J.Paďourková).
Všichni jsme se při zkouškách bavili, budete-li se bavit i Vy, milí diváci, naplníte klienty Slavičího domu neskonalým štěstím.
Jaroslav Psík

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama