Slavičí dům (2014)

13. března 2018 v 20:40 | Erika |  Inscenace
Slavičí dům
Autor: Erika Suchanová
Premiéra: 22. března 2014


Nová hra Eriky Suchanové, napsaná pro Kajetána pod názvem Slavičí dům, není analýzou ornitologického významu, nýbrž laskavým pohledem do úsměvného prostředí exkluzivního sanatoria pro pacienty, resp. klienty, žijící ve vlastním, svérázném světě představ, iluzí a dětinských radostí. Nemohou být vyléčeni, ale mohou prožít příjemný život, vzdálený sice tomu reálnému, o to však čistší a bezelstnější ve své až dojemné přímosti a jednoduchosti. Na kontrastu tohoto zvláštního prostoru a racionální zvědavosti nově příchozí sestry vytvořila autorka pestrou mozaiku drobných epizod s lehce detektivní zápletkou a těžce rozčarovanou pointou.
Věřme proto Lojzíkovi, že je ředitelem sanatoria, Zitě, že je manželkou hlavního lékaře, tajné agentce Janě, že svět je přeplněn špiony a konspirací, neúnavné cvičence Jarušce i zamilované básnířce Růžence, kosmopolitovi Arnoštovi, hovořícímu mnoha opravdu cizími jazyky, milovníku zvířat Viktorovi, že jeho plyšový pes je skutečný a přejme Radkovi jeho nezřízený apetit pro všechno nejedlé.
O tuto rozvernou společnost pečuje seriozní hlavní lékař MUDr. Zahajský spolu se svědomitou hlavní sestrou Alenou, dokud nevstoupí do příběhu dvojice sester, Marta, hledající v sanatoriu práci a Daniela, předstírající duševní poruchu. Obě pátrají po dávném tajemství Slavičího domu za přispění lovkyně senzací, ambiciózní žurnalistky Jolany.
Všichni jsme se při zkouškách bavili, budete-li se bavit i Vy, milí diváci, naplníte klienty Slavičího domu neskonalým štěstím.
Jaroslav Psík

MUDr. Zahajský - Petr Horák
Sestra Alena - Hana Cepáková
Sestra Marta - Erika Suchanová
Jolana Berenská - Jindřiška Paďourková
Daniela - Petra Žilková
Alois Nekolný - Jaroslav Psík
Zita Sýkorová - Helena Herrmannová
Jana Novotná - Jana Kvíderová
Jaruška - Jitka Havránková
Růženka - Lucie Kreichová
Arnošt - Martin Ježek
Viktor - Lukáš Rajnoch
Radek - Pavel Kos
Režie - Erika Suchanová
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama